Bota

Covid-19 në Rusi/ Regjistrohen 182 viktima dhe 8,863 raste të reja gjatë 24 orëve

Ndërkohë sipas autoriteteve shëndetësore së fundmi janë regjistruar 8,863 raste të reja dhe numri në total i të prekurve ka shkuar në 423,741.
Featured image of article: Covid-19 në Rusi/ Regjistrohen 182 viktima dhe 8,863 raste të reja gjatë 24 orëve Foto Ilustruese

RUSI- 182 persona kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19 gjatë 24 orëve në Rusi duke e çuar në total numrin e viktimave në 5,037.

Ndërkohë sipas autoriteteve shëndetësore së fundmi janë regjistruar 8,863 raste të reja dhe numri në total i të prekurve ka shkuar në 423,741.

Deri më tanii në Rusi kanë fituar betejën me sëmundjen vdekjeprurëse 186,985 persona ndërsa në gjendje të rëndë për jetën janë 2.300 pacientë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që nga fillimi i pandemisë deri më tani janë kryer 11,151,622 testime për të identifikuar personat me koronavirus.

Burimi:Worldometers

A.K.Dosja.al)

Shto Koment