Bota

Covid-19 në Rusi/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 176 viktima dhe 6,718 raste të reja

Autoritetet raportuan gjtihashtu se u identifikuan edhe 6,718 raste të reja të testuar pozitiv me Covid-19 dhe numri në total i tyre ka shkuar në 667,883 të tjerë.
Featured image of article: Covid-19 në Rusi/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 176 viktima dhe 6,718 raste të reja Foto Ilustruese

RUSI– Autoritetet ruse kanë njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit vend janë regjistruar 176 viktima nga infeksioni i koronavirusit dhe numri në total i të vdekurve ka shkuar në 9,859 persona.

Autoritetet raportuan gjtihashtu se u identifikuan edhe 6,718 raste të reja të testuar pozitiv me Covid-19 dhe numri në total i tyre ka shkuar në 667,883 të tjerë.

Ndërkohë sipas të dhanave në vend që nga fillimi i pandemisë janë shëruar 437,893 persona ndërsa në gjendje të rëndë për jetën janë 2,300 pacientë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: .worldometers.

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment