Bota

Bilanc tragjik në Rusi/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 8,572 raste të reja dhe 232 viktima nga Covid-19

Sipas të dhënave të publikuara nga autoritetet vendase së fundmi janë regjistruar 8,572 raste të reja dhe numri në total i të prekurve nga koronavirusi  që nga fillimi i pandemisë deri  më tani ka shkuar në  387,62.3.
Featured image of article: Bilanc tragjik në Rusi/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 8,572 raste të reja dhe 232 viktima nga Covid-19 Foto Ilustruese

RUSI– 232 viktima janë regjistruar gjatë 24 orëve në Rusi duke e çuar në total numrin e jetëve të humbura nga Covid-19 në 4,374.

Sipas të dhënave të publikuara nga autoritetet vendase së fundmi janë regjistruar 8,572 raste të reja dhe numri në total i të prekurve nga koronavirusi  që nga fillimi i pandemisë deri  më tani ka shkuar në  387,62.3.

Mediat ndërkombëtare kanë raportuar se në vend janë shëruar 159,257 persona ndërsa aktualisht në gjendje të rëndë janë 2,300 pacientë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Deri më tani Rusia në total ka kryer 10,000,061 testime

Burimi: Worldmeters 

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment