Bota

Covid-19 në Rusi / Gjatë 24 orëve regjistrohen 6,611 raste të reja dhe 135 viktima

Sipas të dhënave në Rusi së fundmi kanë shumbur jetën 135 persona dhe numri në total i viktimave ka shkuar në 10,296  njerëz.
Featured image of article: Covid-19 në Rusi / Gjatë 24 orëve regjistrohen 6,611 raste të reja dhe 135 viktima Foto ilustruese

RUSI- Në Rusi po rritet ndjeshëm numri i të infektuarve ku sipas autoriteteve shëndetësore gjatë 24 orëve janë regjistruar 6,611  raste të reja fdhe numri në total i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë deri më tani ka shkuar në 687,862 persona.

Sipas të dhënave në Rusi së fundmi kanë shumbur jetën 135 persona dhe numri në total i viktimave ka shkuar në 10,296  njerëz.

Në Rusi kanë fituar betejën me kronavarusin 454,329 persona ndërsa në gjendje të rëndë për jëtën janë 2,300 pacientë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Rusia për të identifikuar njerëzit që kanë kontraktuar me sëmundjen vdekjeprurëse ka kryer 21.3 mln  testime.

Burimi: worldometers.

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment