Bota

Covid-19 në Rusi/ Gjatë 24 orëve humbin jetën 92 persona dhe regjistrohen raste të reja 8,946 gjatë 24 orëve

Sipas autoriteteve shëndetësore së fundmi kanëhumbur jetën 92 persona dhe numri në total i jetëve të humbura ka shkuar në 3633.
Featured image of article: Covid-19 në Rusi/ Gjatë 24 orëve humbin jetën 92 persona dhe regjistrohen raste të reja 8,946 gjatë 24 orëve Foto ilustruese

RUSI- janë publikuar shifrat e të infektuarve dhe të viktimave në Rusi. Gjatë 24 orëve sipas të dhënvae janë regjistruar 8,946 raste të reja dhe numri i të infektuarve në vend ka shkuar në 353 427.

Sipas autoriteteve shëndetësore së fundmi kanë humbur jetën 92 persona dhe numri në total i jetëve të humbura ka shkuar në 3633. Po ashtu mësohet se në vend deri më tani janë shëruar 118,798 persona ndërsa në gjendje të rëndë për jetën janë 2,300 pacientë.

Rusia që nga fillimi i pandemisë ka kryer 8,945,384 testime.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:Worldmeters

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment