Rajoni

Covid-19 në Maqedoninë e Veriut/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 101 raste të reja dhe 4 viktima

Ndërkohë sipas të dhënave së fundmi janë regjistruar 101 raste të reja dhe numri në total i të prekurve ka shkuar në 2,492.
Featured image of article: Covid-19 në Maqedoninë e Veriut/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 101 raste të reja dhe 4 viktima Foto ilustruese

 MAQEDONI E VERIUT- Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka raportuar se gjatë 24 orëve në vend kanë humbur jetën 4 persona dhe numri në total i viktimave  ka shkuar në 145.

Ndërkohë sipas të dhënave së fundmi janë regjistruar 101 raste të reja dhe numri në total i të prekurve ka shkuar në 2,492.

Që nga filllimi i pandemisë deri më tani në rajon janë shëruar 1,605 persona ndërsa në gjendje kritike për jetën janë 34 pacientë. Në Maqedoni deri më tani janë kryer  32,16 1testime.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:.worldometers

(A.K.Dosja.al)

 

Shto Koment