Rajoni

Covid-19 në Kosovë/ Në 24 orët e fundit janë regjistruar 113 raste të reja, shërohen 67 pacientë

Instituti po ashtu ka bërë të ditur se janë shëruar edhe 67 persona të prekur nga koronavirusi she numri në total i pacientëve që kanë fituar betejën me koornavirus ka shkuar në 1,644 raste.
Featured image of article: Covid-19 në Kosovë/ Në 24 orët e fundit janë regjistruar 113 raste të reja, shërohen 67 pacientë Laborator

KOSOVË- InstitutiKombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 113 raste të reja me koronavirus në vend dhe numri në total i të prekurve ka shkuar në  2.991 persona.

Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 36 raste, komuna e Ferizajt 15 raste, komuna e Gjilanit 12 raste, komuna e Prizrenit 11 raste, komuna e Mitrovicës 10 raste, komuna e Fushë Kosovës 6 raste, komuna e Vushtrrisë 6 raste, komuna e Drenasit 3 raste, komuna e Vitisë 2 raste, komuna e Skenderajt 2 raste, komuna e Suharekës 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Gjakovë, Kamenicë, Malishevë, Obiliq, Pejë, Podujevë, Rahovec dhe Shtime.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Instituti po ashtu ka bërë të ditur se janë shëruar edhe 67 persona të prekur nga koronavirusi she numri në total i pacientëve që kanë fituar betejën me koornavirus ka shkuar në 1,644 raste.

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment