Bota

Covid-19 në Itali/ Pesë viktima dhe 190 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Me rritjen e sotme raportohet se numri i të sëmurëve ka arritur në 248,419 ndërsa numri i viktimave ka shkuar në 35,171 .
Featured image of article: Covid-19 në Itali/ Pesë viktima dhe 190 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit Foto ilustruese

ITALI-Ditëne sotme Emergjencat Civile në Itali kanë raportuar se të paktën 5 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në 24 orët e fundit, ndërsa janë rergjistruar edhe 190 raste të reja.

Me rritjen e sotme raportohet se numri i të sëmurëve ka arritur në 248,419 ndërsa numri i viktimave ka shkuar në 35,171 .

Lajmi i mirë është se 177 pacientë janë shëruar ndërsa janë kryer mbi 43 mijë testime. Tre rajone italiane nuk kanë raportuar raste të reja dhe ato janë Basilicata, Molise dhe Valle D’Aosta.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Buletini i 4 gushtit 2020

Por numri më i madh i  rasteve të reja është regjistruar në Lombardi me 44 të infektuar, ndjekur nga Emilia Romagna me 42 raste, Veneto me 20 dhe Lazio me 17.

Burimi: Corriere

A.C/Dosja.al

Shto Koment