Bota

Covid-19 në Itali/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 34 viktima, 201 raste të reja dhe 366 të shëruar

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 201 raste të reja pozitiv dhe numri në total i të infektuarve ka shkuar në  240,961 të tjerë. 
Featured image of article: Covid-19 në Itali/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 34 viktima, 201 raste të reja dhe 366 të shëruar Foto Ilustruese

ITALI- Ministria e Shëndetësisë Italiane, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 30 viktima nga koronavirusi dhe numri në total i të vdekurve që nga fillimi i pandemisë deri më tani ka shkuar në për 34 818 persona.

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 201 raste të reja pozitiv dhe numri në total i të infektuarve ka shkuar në  240,961 të tjerë.

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 366 ndërsa numri i përgjithshëm i njerëzve që kanë fituar betejën me Covid-19 ka shkuar në 191 083 të tjerë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Buirmi: .corriere.it

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment