Bota

Covid-19 në Itali/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 21 viktima, 182 raste të reja dhe 469 të shëruar

Autoritetet raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 182 raste të reja pozitiv dhe numri në total i të prekurve tashmë ka arritur në 240.760 pacientë.
Featured image of article: Covid-19 në Itali/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 21 viktima, 182 raste të reja dhe 469 të shëruar Foto ilustruese

ITALI– Ministria e Shëndetësisë italiane, ka njoftuar s  gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 21 viktima nga koronavirusi dhe numri në total i të vdekurve që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në  34.788 persona.

Autoritetet raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 182 raste të reja pozitiv dhe numri në total i të prekurve tashmë ka arritur në 240.760 pacientë.

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 469 qytetarë ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 190.717 të tjerë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: .corriere.it

(A.K.Dosja.al)

 

Shto Koment