Bota

Covid-19 në Itali/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 130 viktima dhe 652 të infektuar( SHIFRAT)

Në 24 orët e fundit janë shënuar 130 viktima, duke e çuar në 32,626 numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura nga Covid-19.
Featured image of article: Covid-19 në Itali/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 130 viktima dhe 652 të infektuar( SHIFRAT) Foto ilustruese

ITALI– Janë bërë publike shifrat e fundit përsa i përket të ifektuarve me koronavirus në Itali.

Në 24 orët e fundit janë shënuar 130 viktima, duke e çuar në 32,626 numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura nga Covid-19. Ndërkohë gjatë orëve të fundit  janë regjistruar 652 raste të reja, dhe numri i të prekurve në total ka shkuar në 228,658

Mësohet se së fundmi kanë fituar betejën 2160 persona.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi.corriere.it

(A.K.dosja.al)

Shto Koment