Bota

Covid-19 në Francë/ Regjistrohen 66 viktima dhe 191 të infektuar gjatë 24 orëve

Ndërkohë sipas mediave ndërkombëtare së fundmi vend janë regjistruar  191 raste të reja dhe  numri i përgithshëm i të infektuarve ka shkuar në 182,913.
Featured image of article: Covid-19 në Francë/ Regjistrohen 66 viktima dhe 191 të infektuar gjatë 24 orëve Foto Ilustruese

FRANCË- Franca ka bërë publike shifrat e fundit përsa i përket të dhënave nga covid-19. Gjatë 24 orëve kanë humbur jetën 66 persona dhe numri në total i  jetëve të humbura ka shkuar në 28,596.

Ndërkohë sipas mediave ndërkombëtare së fundmi vend janë regjistruar  191 raste të reja dhe  numri i përgithshëm i të infektuarve ka shkuar në 182,913.

Deri më tani janë shëruar 66,584 persona, ndërkohë që 1,501 ndodhen në gjendje të rëndë. Sakaq, që nga fillimi i pandemisë, në Spanjë janë bërë mbi 1.3 milionë testime.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:Worldmeters

(A.K.dosja.al)

Shto Koment