Bota

Covid-19 në Britani/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 43 viktima dhe 815 raste të reja

Autoritetet shëndetësore kanë raportuar se gjatë 24 orëve të fundit në Britani kanë humbur jetën 43 persona duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 43,616 persona.
Featured image of article: Covid-19 në Britani/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 43 viktima dhe 815 raste të reja Foto ilustruese

BRITANI- Ditën e sotme në Britani  është rritur sërish numri i viktimave në krahasim me një ditë më parë ku humbën jetën 25 persona.

Autoritetet shëndetësore kanë raportuar se gjatë 24 orëve të fundit në Britani kanë humbur jetën 43 persona duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 43,616  persona.

Po ashtu sipas autoriteteve 815  persona të tjerë u testuan pozitivë  dhe numri në totai i të prekurve ngë Covid-19 ka shkuar në 311,965.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sakaq në Britani nuk është raportuar se sa persona janë shëruar që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit ndërkohë sipas autoriteteve në gjendje të rëndë për jetën janë 276 pacientë.  Britani për identifikimin e personave me koronavirus ka kryer 9,290,215 tetime.

Burimi:dailymail.

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment