Politike

COVID-19/ Meta telefonon drejtuesit shqiptarë të pushtetit vendor në Preshevë, Bujanoc e Medvegjë: Situata është e qëndruseshme

Meta shprehet se situata në Preshevë, Bujanoc e Medvegjë paraqitet e qëndrueshme, sa i përket përhapjes së pandemisë COVID-19.
Featured image of article: COVID-19/ Meta telefonon drejtuesit shqiptarë të pushtetit vendor në Preshevë, Bujanoc e Medvegjë: Situata është e qëndruseshme Ilir Meta

Tiranë– Presidenti i vendit, Ilir Meta ka zhllilluar së fundmi biseda telefonike me Kryetarin e Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, Kryetarin e Komunës së Bujanocit Shaip Kamberi, si dhe me Kryetarin e Grupit të Kuvendarëve në Komunën e Medvegjës, Muharrem Salihu, për virusin COVID-19 . Presidenti Meta ka deklaruar se është interesuar për gjendjen shëndetësore të qytetarëve në Luginë. Ai shprehet se situata në Preshevë, Bujanoc e Medvegjë paraqitet e qëndrueshme, sa i përket përhapjes së pandemisë COVID-19.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Reagimi i Metës:
Kënaqësi të zhvilloja sot biseda telefonike me Kryetarin e Komunës së Preshevës, z.Shqiprim Arifi, Kryetarin e Komunës së Bujanocit z.Shaip Kamberi, si dhe me Kryetarin e Grupit të Kuvendarëve në Komunën e Medvegjës, z.Muharrem Salihu. U interesova për gjendjen shëndetësore të qytetarëve në Luginë, si dhe shpreha solidaritetin e plotë me ta në këto momente të vështira. Lajm i mirë që deri tani situata në Preshevë, Bujanoc e Medvegjë paraqitet e qëndrueshme sa i përket përhapjes së pandemisë COVID-19.
J.V/Dosja.al

Shto Koment