Aktualitet

Covid-19/ Me qese me ushqime në duar qytetarët kërkojnë informacion për të afërmit, Pipero i pret në hyrje dhe mundohet t’i qetësojë

Të shqetësuar dhe me qese ushqimesh në duar ata duan të dinë diçka më shumë se çfarë ndodh brenda mureve të infektivit.

TIRANË- Me dhjetra qytetarë mblidhen çdo ditë para Spitalit Infektiv me shpresën se mos marrin ndonjë lajm sa më të mire për familjaret e tyre të infektuar me covid-19. Të shqetësuar dhe me qese ushqimesh në duar ata duan të dinë diçka më shumë se çfarë ndodh brenda mureve të infektivit.

Tek gardhi rrethues i zones covid ndodhej edhe mjeku i njohur Pëllumb Pipero, i cili duket teksa mundohet të qetësojë ata.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë deri më tani në të gjithë territorin e vendit numërohen 5889 të infektuar ku mes tyre 2589 janë aktivë. 182 pacientë kanë ndërruar jetë që prej fillimit të shpërthimit të pandemisë në Shqipëri.

(A.S/Dosja.al)

Shto Koment