Bota

Covid-19 më Itali/ Regjistrohen 8 viktima dhe 239 raste të reja me Covid-19 në Itali

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 239 raste të reja pozitiv, dhe numri në total i të infektuarve ka shkuar në  248.229  pacientë.
Featured image of article: Covid-19 më Itali/ Regjistrohen 8 viktima dhe 239 raste të reja me Covid-19 në Itali Foto Ilustruese

ITALI-Ministria e Shëndetësisë në Itali ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 8 viktima nga koronavirusi, dhe numri në total i të vdekurve ka shkuar në  35.168 të tjerë që nga fillimi i emergjencës shëndetësore.

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 239 raste të reja pozitiv, dhe numri në total i të infektuarve ka shkuar në  248.229  pacientë.

Mediat kanë raportuar se gjatë 20 rëve të fundit kanë fituar betejën me Covid-19 231 persoan dhe numri në total i të shëruarve që nga fillimi i pandemsië ka shkuar në 200.589 të tjerë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Janë 734 pacientë të shtruar në spital me simptoma prej të cilëve 41 të tjerë në kujdesin intensiv.

Burimi:  corriere.it

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment