Politike

COVID-19! Manastirliu jep lajmin e mirë: 150 qytetarë fitojnë betejën kundër virusit në 24 orë

Manastirliu shkruan se gjatë 24 orëve, 150 qytetarë janë shëruar nga virusi, duke ulur ndjeshëm kështu numrin e personave të prekur.
Featured image of article: COVID-19! Manastirliu jep lajmin e mirë: 150 qytetarë fitojnë betejën kundër virusit në 24 orë Ogerta Manastirliu dhe foto e publikuar prej saj
Përditësuar:

TIRANE– Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka bërë të ditur në një postim në ‘Facebook’ se 150 persona kanë mundur të fitojnë betejën kundër COVID-19.

Manastirliu shkruan se gjatë 24 orëve, 150 qytetarë janë shëruar nga virusi, duke ulur ndjeshëm kështu numrin e personave të prekur.

Kjo është një shifër njësoj si e djeshmja ku kishte po 150 të shëruar nga virusi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjatë 24 orëve të fundit, 150 qytetarë e kanë fituar betejën me virusin e rrezikshëm!’– shkruan ministrja në ‘Facebook’.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment