Bota

COVID-19/ Kina gjen zgjidhjen për distancimin social, nxënësve të shkollës u vendosin flatra për të mos pasur kontakte me njëri-tjetrin

Ata kanë menduar që fëmijëve t'iu flatra me gjatësi 1.5 m, aq sa kërkohet dhe nga autoritetet shëndetësore.

KINË- E teksa venedet në të gjithë botën kanë nisur lehtësimin e masave për koronavirusin në shumë vende është bërë dhe rihapja e shkollave. E sigurisht një nga temat shqetësuese ka qenë dhe ruajtja e distancës brenda klasave.

Por mesa duket një shkollë fillore në Tayan të Kinës ka zgjedhur një ide krejt të veçantë për të mbajtur nxënësit në distancën e kërkuar.

Ata kanë menduar që fëmijëve t’iu flatra me gjatësi 1.5 m, aq sa kërkohet dhe nga autoritetet shëndetësore.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: Gulfnews

(A.K.dosja.al)

Shto Koment