Bota

Covid-19/ Epidemiologu Anthony Fauci, jep lajmin e MADH; Në SHBA do të jenë 100 milionë doza për vaksinën e koronavirusit brenda këtij viti

Ndër të tjera, drejtori i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive tha se vaksina e parë, e bërë nga ‘Moderna’ në bashkëpunim me NIAID (Instituti Kombëtar i Sëmundjeve Infektive), do të jetë në fazën e tretë nga mesi i verës.
Featured image of article: Covid-19/ Epidemiologu Anthony Fauci, jep lajmin e MADH; Në SHBA do të jenë 100 milionë doza për vaksinën e koronavirusit brenda këtij viti Eksperti i mjeksisë, Anthony Fauci.

SHBA- Epideomologu Anthony Fauci, ka thënë se SHBA do të ketë rreth 100 milionë doza për vaksinën kundër Covid-19 brenda këtij viti, ndërkohë ka shtuar se 200 milionë doza të tjera do të jenë në dispozicon të amerikanëve në fillim të vitit 2021.

Ndër të tjera, drejtori i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive tha se vaksina e parë, e bërë nga ‘Moderna’ në bashkëpunim me NIAID (Instituti Kombëtar i Sëmundjeve Infektive), do të jetë në fazën e tretë nga mesi i verës.

Kujtojmë që SHBA është shteti më i prekur në botë nga koronavirusi, ku deri tani ka 1,835,681 të infektuar nga të cilët 106,312 kanë humbur jetën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi wusa9

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment