Bota

Covid-19 / 193 viktima dhe 4,821 raste të reja janë regjistruar gjatë 24 orëve në SHBA

Sipas të dhënave të publikuara nga mediat ndërkombëtare së fundmi janë regjistruar 4,821 raste të reja dhe nëumri në total i të infektuarve ka shkuar në 1,730,096.
Featured image of article: Covid-19 / 193 viktima dhe 4,821 raste të reja janë regjistruar gjatë 24 orëve në SHBA Foto ilustruese

SHBA- 193 persona kanë humbur jetën në SHBA gjatë 24 orëve dhe numri në total i viktimave nga Covid-19 ka shkuar në 100,765.

Sipas të dhënave të publikuara nga mediat ndërkombëtare së fundmi janë regjistruar 4,821 raste të reja dhe nëumri në total i të infektuarve ka shkuar në 1,730,096.

Deri më tani në SHBA janë shëruar 480,320 persona ndërkohë në gjendje kritike për jetën janë  17,158 pacientë

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që nga fillimi i pandemisë deri më tani në vend janë kryer 15,558,662testime.

Burimi:Worldmeters 

(a.k.dosja.al)

Shto Koment