Sport

Courtois: Shpresoj që ky lojtar i madh të vij në Madrid

Thibout Courtois shopreson që Eden Hazard të tranferohet ne klubin e Real Madridit.
Featured image of article: Courtois: Shpresoj që ky lojtar i madh të vij në Madrid

Portieri belg, Thibaut Courtois u largua nga ekipi londinez i Chelsea-t për t’u transferuar te Real Madrid.

Shtatlarti po kërkon që edhe bashkombasi i tij Eden Hazard të mendojë për kalimin “Santiago Bernabeu” pasi mendon se është një lojtar i madh dhe një mik i mirë.

Do të ishte mirë që Hazard të nënshkruante për Madridin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Është diçka që ai duhet të vendos, nuk e di nëse Perez e dëshiron atë, por e di që ai është një lojtar i madh dhe një mik i mirë.

Thibaut Courtois, portier i Real Madrid

27-vjeçari është pjesë e spekulimeve dhe ende nuk ka marrë një vendim përfundimtar për të ardhmen e tij.

B.N/dosja.al

Shto Koment