Sport

Coronavirus tremb edhe Erdoganin, nuk ka më futboll as në Turqi

Duhej ta bënte shumë më përpara
Featured image of article: Coronavirus tremb edhe Erdoganin, nuk ka më futboll as në Turqi Foto ilustruese

Nuk ka më njerëz që bëjnë qëndresë qesharake. Topi ka ndaluar krejtësisht në kontinent.

Edhe Turqia tashmë është detyruar të pezullojë futbollin deri në një urdhër të dytë, në kuadër të përhapjes së numrit të infektuarve me Coronavirus.

Muslera, Falcao dhe Obi Mikel kishin akuzuar për arrogancë nga shteti turk dhe fakti që po luhej, edhe pse me dyer të mbyllura, në fakt ishte i rrezikshëm për shëndetin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Presidenti Erdogan, sakaq, ka kërkuar që populli të zbatojë karantinën dhe vetizolimin të paktën për ditët e ardhshme, për të parë bilancin se si do të shkojë.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment