Virale

Mos e besoni po deshët! Koronavirusi merr çdo ditë qindra jetë, njerëzit fillojnë dhe e bëjnë tatoo, pamjet e çuditshme nga birra tek letra higjenike

FOTO
Disa kanë shkruar përjetë në trupin e tyre fjalën “covid-19”, e disa të tjerë kanë vendosur që të mbajnë përjetë në trupin e tyre një shishe birre Corona të mbushur me molekula virusi.
Featured image of article: Mos e besoni po deshët! Koronavirusi merr çdo ditë qindra jetë, njerëzit fillojnë dhe e bëjnë tatoo, pamjet e çuditshme nga birra tek letra higjenike Foto ilustruese

Ka kaluar më pak se një javë që në momentin kur Organizata Botërore e Shëndetit e shpalli koronavirusin një pandemic globale. Mos e besoni po deshët po njërëzit kanë filluar ta bëjnë tatuazh.

Disa kanë shkruar përjetë në trupin e tyre fjalën “covid-19”, e disa të tjerë kanë vendosur që të mbajnë përjetë në trupin e tyre një shishe birre Corona të mbushur me molekula virusi.

Por ka edhe nga ata që e kanë çuar çmendurinë në një tjetër nivel duke pikturuar në trup letra higjenikë, në “nder” të krizës që ka pësuar vende të ndryshme si pasojë e pamjaftueshmërisë së tyre.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Bilanci i COVID-19 në Shqipëri ka shkuar në 55 të prekur, mes tyre një viktimë. 9 prej të infektuarëve janë mjekë dhe infermierë, një nga Spitali i Durrësit dhe të tjerët nga spitali “Shefqet Ndroqi”. Vatra e të infektuarve është zgjeruar në Tiranë, Rrogozhinë, Elbasan, Durrës, Lushnje dhe Fier. Jeta në vend është paralizuar thuajse totalisht, nuk ka transport publik, është ndaluar lëvizja me makinë apo me këmbë, si dhe shumë vende punë janë mbyllur.

Në shërbim të shtetit do të jenë edhe spitalet private gjatë periudhës së emergjencës dhe kush nuk bindet do ketë gjobë deri në 5 milionë Lekë. E vetmja këshillë e përbashkët e institucioneve dhe mjekëve është që qytetarët të qendrojnë në shtëpi dhe të kenë sa më pak kontakte me të tjerët.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment