Bota

“Corn” dhe “Cob”, cilin gjel do të falë Trump?

Gjelat janë duke qëndruar në hotelin luksoz “Willard InterContinental” në Uashington dhe fotografët u ftuan atje dje për t’i fotografuar.

Gjelat e detit me emrat “Corn” dhe “Cob” kanë mbërritur në Shtëpinë e Bardhë për ceremoninë e faljes para Ditës së Falënderimeve.

Dy gjela nga Walcott kanë mbërritur dje në Uashington para ritualit vjetor.

Gjelat janë duke qëndruar në hotelin luksoz “Willard InterContinental” në Uashington dhe fotografët u ftuan atje dje për t’i fotografuar.

Festa vazhdon sot ndërsa Presidenti Donald Trump do të jetë pjesë e faljes vjetore të gjelave të detit për ditën e Falenderimeve në një ceremoni në “Rose Garden”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ceremonia e faljes së jetës së gjelit të detit është një traditë dhjetravjeçare ku mes dy gjelave, presidentit i duhet të zgjedhë vetëm njërin.

Këtu keni disa fotografi nga ceremonitë e mëparshme për këtë ritual.

Marrë nga SI

Shto Koment