Sport

Conte “perqafon” ushtarin e tij të preferuar, Vidal zgjedh numrin e fanellës, mesfushori debuton ndaj Fiorentina-s

Të hënën Vidal do t’iu nënshtrohet vizitave mjekësore, ndërsa sipas mediave italiane ai ka zgjedhur numrin 22 në fanellë
Featured image of article: Conte “perqafon” ushtarin e tij të preferuar, Vidal zgjedh numrin e fanellës, mesfushori debuton ndaj Fiorentina-s Antonio Conte dhe Arturo Vidal

ITALI– Pas disa javë negociata të vështira, Inter dhe Barcelona ka gjetur pajtimin ndërmjet tyre dhe Vidal i bashkohet skuadrës së Antonio Conte-ss si lojtar i lirë dhe do të nënshkruajë kontratë dyvjeçare.

Të hënën Vidal do t’iu nënshtrohet vizitave mjekësore, ndërsa sipas mediave italiane ai ka zgjedhur  numrin 22 në fanellë.Debutimi i tij pritet të ndodhë në javën e ardhshme kur Interi ballafaqohet me Fiorentinën në ndeshjen e parë të sezonit të ri në Serie A.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment