Aktualitet

E mbuluar me shami/ Çonte çifte si ushtarë të ISIS në Siri, del ME FOTO gruaja që u arrestua nga anti-terrori në Tiranë

 • Prangoset 43-vjeçarja, nëna e 3 fëmijëve e dënuar me burg për terrorizëm
 • Kush është Lubjana Gjecaj? Grupi terrorist me bazë në Itali martonte italianet me shqiptarë
 • E veshur me shami, gruaja është dënuar me 3 vite nga Gjykata e Milanos pasi akuzohej për terrorizëm.
  Featured image of article: E mbuluar me shami/ Çonte çifte si ushtarë të ISIS në Siri, del ME FOTO gruaja që u arrestua nga anti-terrori në Tiranë

  TIRANË– Gruaja që shihni në foto është Lubjana Gjeçaj, nëna e 3 fëmijëve, e cila u arrestua sot nga Policia shqiptare në bashkëpunim me atë italiane. E veshur me shami, gruaja është dënuar me 3 vite nga Gjykata e Milanos pasi akuzohej për terrorizëm.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Lubjana Gjeçaj pritet të ekstradohet pas disa ditësh e ku do të përgjigjet përpara drejtësisë. Ajo ishte pjesë e një grupi të strukturuar kriminal terrorist, që kryente martesa mes të rinjve dhe i dërgonte ata në Turqi, dhe më pas në Siri për të luftuar për të ashtuquajturin Shteti Islamik. Bashkë me të u dënuan edhe disa shqiptarë të tjerë, por nuk mungonin as italianët, të cilët ishin konvertuar dhe ishin bërë pjesë e grupit. 

  (k.m/dosja.al)

  Shto Koment