Sport

Çmimet FIFA, Lewandowski nuk i “pason” Messit dhe Ronaldos, sulmuesi i Bayern Munich asnjë votë për ta

Vota e Lewandowskit ka krijuar diskutime në rrjetet sociale. 5 pikë Thiago Alcantaras, 3 Neymar dhe 1 pikë De Bruyne
Featured image of article: Çmimet FIFA, Lewandowski nuk i “pason” Messit dhe Ronaldos, sulmuesi i Bayern Munich asnjë votë për ta Robert Lewandowski

EUROPË-Lewandowski është në majën e futbollit. Pasi mposhti dy fenomenët si Messi dhe Ronaldo, sulmuesi polak u zgjodh si lojtari më i mirë nga FIFA. Sulmuesi polak ka fituar më shumë se me meritë pas një sezoni vërtet të mirë me Bayern Munich.

Vota e Lewandowskit ka krijuar diskutime në rrjetet sociale. 5 pikë Thiago Alcantaras, 3 Neymar dhe 1 pikë De Bruyne.Ndërkohë nga ana tjetër sulmuesi portugez vendosi t’i japë 5 pikë Leëandoëskit, 3 pikë rivalit të tij Messit dhe 1 për Mbappe.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Përkundrazi, Messi nuk ia kthen favorin: Argjentinasi i cakton 5 pikë Neymar, 3 Mbappé dhe një Lewandowski.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment