Sport

Çmenduria e tifozëve krijon rrëmujë, gjyqtari ndërpret ndeshjen në kampionatin gjerman

Takimi u ndërpre për disa minuta, deri kur situata e agravuar u qetësua dhe tymi i krijuar mbi fushë u largua
Featured image of article: Çmenduria e tifozëve krijon rrëmujë, gjyqtari ndërpret ndeshjen në kampionatin gjerman Foto nga ndeshja

Ndeshja e kësaj pasditeje e Union Berlinit dhe Bayer Leverkusenit u ndërpre në minutën e 63-të. Problemi ishin tifozët miq, të cilët po dhuronin spektakël me mjetet e tyre piroteknike, duke ndezur të gjithë stadiumin.

Takimi u ndërpre për disa minuta, deri kur situata e agravuar u qetësua dhe tymi i krijuar mbi fushë u largua. Ajo që dihet me siguri tashmë është që “Aspirinat” i pret një gjobë e majme.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndosh shpesh në Bundesligë, por sot ra më në sy se zakonisht. Deri vjet Union Berlin nuk luante në ligën profesioniste të futbollit gjerman.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment