Politike

Çmenduri! Politikanët hodhën afro 380 mijë dollarë për reklama në Facebook

VIDEO
Shifrat u bënë të ditura gjatë emisionit “Opinion” këtë të mërkurë nga eksperti Blerim Gjeladini, i Terra Data-s.
Featured image of article: Çmenduri! Politikanët hodhën afro 380 mijë dollarë për reklama në Facebook Foto nga studioja

TIRANË- 378 364 Dollarë. Është kjo shifra që partitë politike dhe kandidatët kanë shpenzuar në Instagram dhe Facebook gjatë fushatës.

Shifrat u bënë të ditura gjatë emisionit “Opinion” këtë të mërkurë nga eksperti Blerim Gjeladini, i Terra Data-s.

Ai u shpreh se kjo shifër është paguar vetëm gjatë muajit të fushatës dhe jo përpara kësaj periudhe.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Aty janë të përfshirë edhe media që kanë bërë postime boost për çështje politike, sondazhe të ndryshme, tituj të ndryshëm, që lidhen me fushatën”, tha Gjeladini.

Marrë nga tvklan.al

(f.m/dosja.al)

Shto Koment