Kulture

“Çmendi’ serbët duke bërë shpiponjën mes Kosovës, Irina Jovanka pozon me kostum tradicional shqiptar (Foto+Video)

Missi që çmendi serbët duke bërë shqiponjën me duar në mes të Kosovës dhe duke kënduar “Xhamadanin”, ka sjellë bombën e radhës për serbët.

TIRANË– Irina Jovanaka, miss-i serbë që doli kundër të gjitha pritshmërive të popullit të saj, duke bërë shqiponjën në mes të Kosovës dhe duke kënmduar “Xhamadanin”, ka pozuar me veshje popullore shqiptare.

Me veshjet tradicionale, shami të kuqe në kokë dhe xhubletë, miss-i serb ka pozuar mjaft e lumtur në setin e radhës, që me siguri do të jetë një ‘goditje e madhe’ për popullin e saj.

“Illyria Shotting”- shkruan bukuroshja serbe në profilin e saj në rrjete sociale, përkrah videos teksa realizon setin me veshjet popullore shqiptare.

(R.L/Dosja.al)

Shto Koment