Bota

“Çmendet” moti në SHBA, priten katër tornado në Virxhinia

Autoritetet theksojnë se janë dëmtuar pemë, shtëpi dhe disa objekte të vogla.
Featured image of article: “Çmendet” moti në SHBA, priten katër tornado në Virxhinia Det i trazuar nga moti i keq

SHBA- Shërbimi nacional meteorologjik i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) bëri të ditur se Reston, Fredericks Hall, Barham dhe Forksville janë goditur nga tornado.

Autoritetet theksojnë se janë dëmtuar pemë, shtëpi dhe disa objekte të vogla.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sistemi i fuqishëm i stuhive të premten depërtoi në jug dhe kërcënoi të sjellë tornadon në pjesë të mëdha të Karolinës dhe të Virxhinias jugore. Në Florida u regjistrua një rast vdekje i një vajze tetë vjeçare.

Shto Koment