Aktualitet

Çmendet moti/Harrojini temperaturat e larta, zonat ku sot do të ketë rrebeshe shiu

Sot nuk do të mungojnë rrebeshet e shiut në zonat malore.
Featured image of article: Çmendet moti/Harrojini temperaturat e larta, zonat ku sot do të ketë rrebeshe shiu Foto ilustruese

Tiranë- Prej disa ditësh vendi është përfshirë nga një valë e nxehtë ku temperaturat kanë shkuar mbi 35 gradë celcius.

Por si do të jetë moti gjatë ditës së sotme?

Sot nuk do të mungojnë surprizat. Sipas “Meteolab”  në zonat malore gjatë mesditës së sotme do të kenë rrebeshe afat-shkurtër shiu, nuk përjashtohet mundësira për breshër.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërsa temperaturat  temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë në bregdet: 19 / 31 °C., në vendet e ulëta: 18 / 33 °C, në vendet malore: 13 / 29 °C

J.V/Dosja.al

Shto Koment