Rajoni

‘Çmendet’ infermieri shqiptar, i vjedh kartën pacientit që vdiq nga Covid-19 dhe zbraz plot 6 mijë euro nga llogaria, arrestohet bashkë me të fejuarën në Itali

Kjo ngjarje është vënë re nga familjarët e vitkimës, të cilët kanë denoncuar se nga 16 marsi e deri dy ditëm ë parë, ishin marrë plot 6 mijë euro nga llogaria e të afërmit të tyre të ndjerë.
Featured image of article: ‘Çmendet’ infermieri shqiptar, i vjedh kartën pacientit që vdiq nga Covid-19 dhe zbraz plot 6 mijë euro nga llogaria, arrestohet bashkë me të fejuarën në Itali Foto ilustruese

ITALI– Një infermier shqiptar, 41 vjeç ka vjedhur kartën e bankomatit të një pacienti, i cili ka ndërruar jetë nga Covid-19. Ngjarja ka ndodhur në Itali, në Boltiere.

Infermieri shqiptar, në bashkëpunim me të fejuarën e tij, ka marrë kartën e pacientit 66-vjeçar dhe ia ka zbrazur të gjithë llogarinë.

Kjo ngjarje është vënë re nga familjarët e vitkimës, të cilët kanë denoncuar se nga 16 marsi e deri dy ditëm ë parë, ishin marrë plot 6 mijë euro nga llogaria e të afërmit të tyre të ndjerë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pas hetimeve, infermieri shqiptar u arrestua dhe bashkë me të u vu në pranga edhe e fejuara e tij, një vajzë 21 vjeçe.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment