Bota

“Çmenden” pronarët e bareve në Angli, vendosin gardh elektrik për të distancuar personelin nga klientët që thyejnë rregullat e COVID-19

Mediave vendase shkruajnë se me anë të një njoftimi në hyrje të lokalit, stafi u komunikon klientëve për praninë e gardhit elektrik dhe u kërkon të gjithëve që të mbajnë distancën.
Featured image of article: “Çmenden” pronarët e bareve në Angli, vendosin gardh elektrik për të distancuar personelin nga klientët që thyejnë rregullat e COVID-19 Gardhi i vendosur në hyrje të lokalit

ANGLI- Një gardh elektrik është instaluar në një pijetore në Cornëall për distancuar klientët nga personeli, teksa japin porosinë.

Mediat vendase shkruajnë se me anë të një njoftimi në hyrje të lokalit, stafi u komunikon klientëve për praninë e gardhit elektrik dhe u kërkon të gjithëve që të mbajnë distancën.

Pronarët e lokaleve janë shprehur se këto masa kanë marrë për të mbajtuar distancën për COVID-19 në bazë të udhëzimeve nga autoriteve. Ata kanë shtuar se gardhi është vendosur për të disiplinuar të gjithë ata që shkelin rregullat.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Para se të vendosej gardhi, njerëzit nuk po ndiqnin distancimin shoqëror dhe po vepronin ashtu siç dëshironin, por tani janë të detyruar ta bëjnë.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment