Politike

“Ç’ke bërë mbrëmë moj grua”/ Enkel Demi tregon si e gjeti shtëpinë të rrethuar nga policia pas debatit të fortë të Mesila Dodës, biseda me ta: Na tha shefi të ruajmë shefen…

Demi tha se një mëngjes, pas një debati të fortë që kishte pasur e shoqja në “Opinion”, gjë që ai nuk e kishte parë, ishte zgjuar që të shkonte në punë si zakonisht dhe kishte parë shtëpinë të rrethuar nga policë.
Featured image of article: “Ç’ke bërë mbrëmë moj grua”/ Enkel Demi tregon si e gjeti shtëpinë të rrethuar nga policia pas debatit të fortë të Mesila Dodës, biseda me ta: Na tha shefi të ruajmë shefen… Enkel Demi dhe Mesila Doda

TIRANË– Gazetari Enkel Demi ka rrëfyer se si një mëngjes është trembur kur ka parë shtëpinë të rrethuar nga efektivë të policisë.

I ftuar në rubrikën “Gjysma ime” tek E Diela Shqiptare, Demi tha se një mëngjes, pas një debati të fortë që kishte pasur e shoqja në “Opinion”, gjë që ai nuk e kishte parë, ishte zgjuar që të shkonte në punë si zakonisht dhe kishte parë shtëpinë të rrethuar nga policë.

Kur i kishte pyetur efektivët se përse ishin aty, ata i kishin thënë: Më tha më ka thënë shefi që të ruajmë shefen!

Pjesë nga biseda:

Ardit Gjebrea: Duke qenë bashkëshorti i një politikane, ka dhe momente protektive. Ka patur momente të vështira ku je trembur pas ndonjë debati të fortë që ka hasur Mesila?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Enkel Demi: Kur Mesila është në studio televizive dhe para një debati, unë nuk e shoh. Nuk ma mban dhe nuk kam guxim. Sepse përveç faktit që t’i e ke njeriun tënd, e do fort atë, kushdo që është në pozicionin tim e kupton këtë gjë, unë i druhem debatit në Shqipëri i cili kaloj në fyerje personale ose nganjëherë ta sjellin aq ngushtë sa ti duhet të reagosh shumë fort. Edhe mua që jam në shtëpi, më vë në pozitë të vështirë, aq më tepër kur njeriu që e bën politikën është grua. Në përgjithësi në Shqipëri, gratë sulmohen ashpër ose denigrohen dhe akoma më keq, politikanë shumë të rëndësishëm të vendit  të shkojnë deri në konotacione të natyrës seksuale, gjë që ty të vë më në pozitë të vështirë.

Unë vetë mundohem të mos ta shoh ose ta shoh të nesërmen kur gjakrat të jenë ulur. Më ka ndodhur dhe prej punës që bëj sepse unë çohem shumë herët, çohem diku nga ora 4-4:30 sepse bëj emision mëngjesi dhe shpesh i humb debatet e darkës dhe i shoh në mëngjes. Një herë do shkoja në punë, ajo do merrte pjesë në një studio, madje këtu në Klan ka qenë, tek Opinioni. Çohem, bëj gjërat e mia dhe dal për të marrë makinën që të shkoj në punë.

Shoh shtëpinë të rrethuar me policë. Mbi të gjitha shoh një polic tek dera ime, i thashë për çfarë jeni këtu dhe më tha më ka thënë shefi që të ruajmë shefen. I thashë kë shefe dhe nga kush po e ruani (qesh)? Pastaj kam shkuar, kam bërë emisionin dhe jam kthyer, gjë që nuk e bëj asnjëherë. I lashë të tëra dha erdha në shtëpi sepse nuk doja ta zgjoja që në 5 të mëngjesit, kur dilja vetë dhe i thashë çfarë ka bërë vaki, çfarë ka ndodhur?

Mesila Doda: Kjo është një pyetje që Keli e bën shumë shpesh. Kthehet në mëngjes nga puna dhe më thotë çfarë ke bërë mbrëmë moj grua (qesh). 

(f.m/dosja.al)

Shto Koment