KRYESORET
Politike

“Ç’ke bërë mbrëmë moj grua”/ Enkel Demi tregon si e gjeti shtëpinë të rrethuar nga policia pas debatit të fortë

21 Mars 2021, 14:07 Nga DOSJA
“Ç’ke bërë mbrëmë moj grua”/ Enkel

TIRANË– Gazetari Enkel Demi ka rrëfyer se si një mëngjes është trembur kur ka parë shtëpinë të rrethuar nga efektivë të policisë.

I ftuar në rubrikën “Gjysma ime” tek E Diela Shqiptare, Demi tha se një mëngjes, pas një debati të fortë që kishte pasur e shoqja në “Opinion”, gjë që ai nuk e kishte parë, ishte zgjuar që të shkonte në punë si zakonisht dhe kishte parë shtëpinë të rrethuar nga policë.

Kur i kishte pyetur efektivët se përse ishin aty, ata i kishin thënë: Më tha më ka thënë shefi që të ruajmë shefen!

Pjesë nga biseda:

Ardit Gjebrea: Duke qenë bashkëshorti i një politikane, ka dhe momente protektive. Ka patur momente të vështira ku je trembur pas ndonjë debati të fortë që ka hasur Mesila?

Enkel Demi: Kur Mesila është në studio televizive dhe para një debati, unë nuk e shoh. Nuk ma mban dhe nuk kam guxim. Sepse përveç faktit që t’i e ke njeriun tënd, e do fort atë, kushdo që është në pozicionin tim e kupton këtë gjë, unë i druhem debatit në Shqipëri i cili kaloj në fyerje personale ose nganjëherë ta sjellin aq ngushtë sa ti duhet të reagosh shumë fort. Edhe mua që jam në shtëpi, më vë në pozitë të vështirë, aq më tepër kur njeriu që e bën politikën është grua. Në përgjithësi në Shqipëri, gratë sulmohen ashpër ose denigrohen dhe akoma më keq, politikanë shumë të rëndësishëm të vendit  të shkojnë deri në konotacione të natyrës seksuale, gjë që ty të vë më në pozitë të vështirë.

Unë vetë mundohem të mos ta shoh ose ta shoh të nesërmen kur gjakrat të jenë ulur. Më ka ndodhur dhe prej punës që bëj sepse unë çohem shumë herët, çohem diku nga ora 4-4:30 sepse bëj emision mëngjesi dhe shpesh i humb debatet e darkës dhe i shoh në mëngjes. Një herë do shkoja në punë, ajo do merrte pjesë në një studio, madje këtu në Klan ka qenë, tek Opinioni. Çohem, bëj gjërat e mia dhe dal për të marrë makinën që të shkoj në punë.

Shoh shtëpinë të rrethuar me policë. Mbi të gjitha shoh një polic tek dera ime, i thashë për çfarë jeni këtu dhe më tha më ka thënë shefi që të ruajmë shefen. I thashë kë shefe dhe nga kush po e ruani (qesh)? Pastaj kam shkuar, kam bërë emisionin dhe jam kthyer, gjë që nuk e bëj asnjëherë. I lashë të tëra dha erdha në shtëpi sepse nuk doja ta zgjoja që në 5 të mëngjesit, kur dilja vetë dhe i thashë çfarë ka bërë vaki, çfarë ka ndodhur?

Mesila Doda: Kjo është një pyetje që Keli e bën shumë shpesh. Kthehet në mëngjes nga puna dhe më thotë çfarë ke bërë mbrëmë moj grua (qesh). 

(f.m/dosja.al)

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

Sondazh

Poll

Politike 21 Mars 2021, 14:02

TIRANË– Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar ditën e sotme në lidhje me prishjen e maternitetit ‘Mbretëresha Geraldinë’. ...

Emrat e Alibeajt për Zgjedhoren, Balla: Sa t'i sjellë, do i miratojmë, më në fund

Emrat e Alibeajt për Zgjedhoren, Balla: Sa t'i sjellë, do i miratojmë, më në fund

Presidenti/ Balla: Votat do i gjejmë, po konsultohem me dy grupet e tjera të Opozitës

Bylykbashi anëtar i Reformës Zgjedhore, Alibeaj: Nuk është provokim

'Jam kryetar grupi'/ Alibeaj: Brenda PD s'ka përplasje, s'ka bojkot për presidentin, të hënën....

Procesi i zgjedhjes, Alibeaj: Jemi gati deri në 12 të natës nëse PS ndryshon mendje

Zgjedhja e Presidentit/ Alibeaj: Maxhoranca nuk i ka 71 vota, është realitet

Procesi i Presidentit/ Ndryshon mendim pas mbledhjes, Alibeaj: Do marrim pjesë

Cilët kryebashkiakë do kallëzohen? Manja: Hetimi ka rregulla, s'bëj publike asnjë rast

Rrezikon Shqipëria nga lufta?Peleshi:Jemi të sigurtë,NATO reagon sa herë që preket një pëllëmbë tokë

Shqipëria ngre bazë të dhënash për emergjencat, çon togë në Bullgari, zgjeron kontributin në NATO

Balluku: Ka abonentë familjarë që përdorin mbi 5 mijë kw mujorë, do kenë pishina, s'fikin dritat

Miratohet koncensioni për ndërtimin e aksit Thumanë-Kashar

Qeveria vendos transferimin e të dhënave për licensat e minierave

A e ka gati Shqipëria dosjen për çështjen e detit në Hagë? Xhaçka: Në atë fazë jemi

Mbështetje për emigrantët shqiptarë në Greqi? Xhaçka: E diskutova me Dendias, do njihet gjuha shqipe

Shqipëria jep OK për futjen e Suedisë e Finlandës në NATO

Gjuhë të huaja e letërsia, ulet mesatarja që duhet të kenë maturantët për këto degë

Kisha

Mbledhja e grupit, Berisha mbërrin në selinë blu: Alibeaj vegël e Ramës, po fyejnë Diasporën

Forumi i PPE, Berisha: Po mbajnë qëndrim neutral, zëri ynë s’do mungojë

S’ju uroi asnjë ambasadë, Berisha: S’e mbaj mend ta kenë bërë ndonjëherë

Marrëdhënia me SHBA, Rama: Miqtë e BE s'e kuptojnë, u dukemi budallenj

Rama: Kemi gati projektin për një bazë detare të NATO-s, do ia paraqesim gjeneralit

Yuri Kim në sallë, Edi Rama: Do flas anglisht, të shmang përkthimin e keq që krijon probleme

U nderua me medalje, gjenerali amerikan 'i mahnitur' pas Ramës: Jeni lider!

Rama i dorëzon medalje Komandantit të NATO-s: Do bëjmë plan për një bazë detare

INCIDENTI- Rama mezi i vendos medaljen gjeneralit amerikan: Më fal, s'qenka e lehtë

Tifozët

Trafikimi i qenieve njerëzore, Kim: Shqipëria ka ende punë për të bërë, SHBA s'ndalon ndihmën

Trafikimi i qenieve njerëzore, Osmani: Rrjetet kriminale kanë shfrytëzuar mungesën e rendit

Meta thirrje prokurorive: Hetoni trafikimin e qenieve njerëzore, fëmijët në rrezik

Zgjedhja e pasardhësit, Meta: Kuvendi të bëjë punën e tij, Opozita më e mirë janë shqiptarët

"Kush e bëri hapin e parë?"/ Pajtimi me Kim, Meta: S'shoh asnjë problem...

Tifozët terror në Tiranë, nën pushtim kryeqytetin, kros tek Kryeministria

Aksident i trefishtë në Vlorë, makinat bëhen 'copash' në Skelë, shkak shpejtësia

Makina e policisë e dhunuar, gjendet një thikë në vendngjarje

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Presidenti/ Balla: 4-2-1 s'është negociatë, PD nuk më ka sjellë asnjë emër

Presidenti/ Balla: Raundi i tretë do të mbahet më 30 maj, ora 10:00

Presidenti/ Balla-opozitës: Kemi 6 ditë kohë që të negociojmë, sillni emrat

Presidenti/ Spiropali-opozitës: Pse vini kur e cilësoni si ilegjitim këtë proces?

Presidenti/ Duma-PS: E doni Opozitën sa për farsë. I kthehet Balla: Mos u nxeh!

Presidenti/ Alibeaj: PS do presidentin e saj, jo për popullin

Mediu: S'ka kohë për 8 e 10 kandidatë, Opozita duhet të ketë kandidatin e saj

'21 Janari'/ Tabaku: Duam të dimë kur do arrestohet X ministër. Balla: E di për kë e kam...

Dosja e '21 Janarit'/ Balla: Kam besim se do hetohet nga Prokuroria e Posaçme

Kraja: Ka korrupsion dhe pastrim parash në të gjitha fushat, duhet punë e madhe për t'i luftuar