Sport

City histori dështimi, Guardiola me sytë nga klubi i madh i Serie A

Sipas asaj që raporton "The Sun", familja Agnelli është afruar ndjeshëm me Pepin, i cili kërkohet me ngulm nga Juventusi në Itali
Featured image of article: City histori dështimi, Guardiola me sytë nga klubi i madh i Serie A Pep Guardiola

Me përjashtim prej dy sezonesh nga Champions League, Manchester City me siguri do të humbasë disa lojtarë kryesorë duke nisur nga merkatoja e verës. Madje, edhe trajnerin Pep Guardiola.

Kapitulli i katalanasit në “Etihad Stadium” mund të quhet i mbyllur me të ardhur qershori. Ky do të jetë shansi i tij i fundit për të fituar Champions League me “Qytetarët”.

Sipas asaj që raporton “The Sun”, familja Agnelli është afruar ndjeshëm me Pepin, i cili kërkohet me ngulm nga Juventusi në Itali.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Tekniku katalanas mund të ndryshonte krejtësisht lojën e bardhezinjve në Serie A. Juventusi pret prej vitesh një trofe të Champions League dhe Pep gjithashtu do të tregojë veten se sa vlen, meqë që kur la Barcelonën nuk e ka fituar më këtë trofe.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment