Sport

VD/ Manchester City “skuq” Real Madrid, ekipi i Zidane bën “vetëvrasje”

Madrilenët në takimin e dytë që zhvillohet më 17 mars do të jenë pa kapitenin e tyre e që nga aty do të shpresojnë që të kalojë në çerekfinale.
Featured image of article: VD/ Manchester City “skuq” Real Madrid, ekipi i Zidane bën “vetëvrasje” Manchester City

SPANJË- Manchester City ka fituar me përmbysje ndaj Real Madrid me shifrat 2-1, në ndeshjen e parë të 1/8 finales në Ligën e Kampionëve. Madrilenët kaluan të parët në avantazh me Isco në minutën e 60-të, pas një asisti të dhënë nga Vinicius Jr. Por, epërsia e vendasve nuk zgjati shumë dhe City arriti të barazonte shifrat 1-1 me golin e realizuar nga Gabriel Jesus në minutën e 78. Kevin de Bruyne vallëzoi në mes të mbrojtësve të Realit i cili ishte ai që dha topin për lojtarin brazilian.

Dani Carvajal doli të ishte fytyra tragjike e Real Madridit, pasi ishte ai që bëri një ndërhyrje të gabuar në zonën e rreptësisë, me gjyqtarin Dani Orsato që akordoi penallti për miqtë. De Bruyne shënoi në minutën 83-të, ndërsa Real Madridit iu përkeqësuan gjërat edhe më shumë, atëherë kur Sergio Ramos në minutën e ’86 u ndëshkua me karton të kuq.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Madrilenët në takimin e dytë që zhvillohet më 17 mars do të jenë pa kapitenin e tyre e që nga aty do të shpresojnë që të kalojë në çerekfinale.

(E.Ç. Dosja.al)

Shto Koment