Bota

Cilat janë amanetet e fundit të Princit Philip

Dëshira më e madhe e dukës ka qënë që të vdiste i qetë në shtëpinë e tij dhe jo nëpër spitale kanë thënë burime nga oborri mbretëror.
Featured image of article: Cilat janë amanetet e fundit të Princit Philip Princ Philip

ANGLI-Pas deklaratës zyrtare të lajmit të hidhur për vdekjen e Princit Philip janë bërë të ditura edhe disa nga amanetet që ai la para se të vdiste.

Dëshira më e madhe e dukës ka qënë që të vdiste i qetë në shtëpinë e tij dhe jo nëpër spitale kanë thënë burime nga oborri mbretëror.

“Ne e dinim që kur ai erdhi në shtëpi do të vdiste me këto kushte, jo në një shtrat spitali, por në shtratin e tij,” shtuan burimet.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dëshira tjetër e Princ Phlip ishte në lidhje me funeralin. Si bashkëshort I mbretëreshës ai gëzon të drejtën e një funerali shtetëror.

Princ Philip në muajinqershor do të mbushte plot 100 vjeç

(e.k/dosja.al)

Shto Koment