Sport

CIES/ Koha e Messit dhe Ronaldos drejt përfundimit, ja kush është lojtari më i shtrenjtë dhe sa vlerësohen dy futbollistët

Nga Instituti i futbollit rezulton se lojtari më i shtrenjtë është Kylian Mbappe, që vlerësohet 259 milionë euro
Featured image of article: CIES/ Koha e Messit dhe Ronaldos drejt përfundimit, ja kush është lojtari më i shtrenjtë dhe sa vlerësohen dy futbollistët Cristiano Ronaldo dhe Leo Messi

ZVICËR-Instituti i futbollit CIES ka publikuar listën e re me lojtarët më të shtrenjtë në botë, pas pandemisë së koronavirusit.Vlerat e lojtarët përfshihen te kualiteti i lojtarit, kontrata me klubin dhe minutat te skuadra ku luajnë.

Nga Instituti i futbollit rezulton se lojtari më i shtrenjtë është Kylian Mbappe, që vlerësohet 259 milionë euro. Raheem Sterling është në vendin e dytë, me 194 milionë euro, i ndjekur nga Jadon Sancho, me 179 milionë euro.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Trent Alexander Arnold zë vendin e katërt, duke u vlerësuar 171 milionë euro, ndërsa Marcus Rashford, me 152 milionë euro, në vendin e pestë.Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, që kanë dominuar futbollin për shumë vjet, janë shumë larg kreut.Messi vlen 100 milionë euro, në vendin e 21-të, ndërsa Ronaldo pozicionohet në vendin e 70-të, me vlerën e 62.8 milionë euro

E.Ç (Dosja.al)

Një Koment në “CIES/ Koha e Messit dhe Ronaldos drejt përfundimit, ja kush është lojtari më i shtrenjtë dhe sa vlerësohen dy futbollistët

  1. Mbape…një bythëzi pa asnjë vlerë…do përfundojë si Robinho apo si Neymar…
    CR7 dhe Messin nuk i zëvendësojnë dot..edhe të paktën për 10 vite!

Shto Koment