Sport

Chelsea tremb Milanin, gati 60 mln euro për titullarin e skuadrës

Londinezët kanë synim kryesor gjermanin Neuer, por transferimi i ish-kampionit të botës mund të mos ndodhë.
Featured image of article: Chelsea tremb Milanin, gati 60 mln euro për titullarin e skuadrës Foto ilustruese

Nëse Manuel Neuer nuk do të bëhet, Chelsea ka hedhur sytë te portieri i së ardhmes. Sipas Sunday Express, bëhet fjalë për gardianin e Milanit, Gianluigi Donnarumma.

Klubi anglez nuk është i bindur nga paraqitjet e spanjollit Kepa Arrizabalaga, i cili ka kushtuar 80 mln euro dhe nuk ka treguar aftësitë për të cilat u ble. Trajneri Frank Lampard kërkon të gjejë një zëvendësues.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Londinezët kanë synim kryesor gjermanin Neuer, por transferimi i ish-kampionit të botës mund të mos ndodhë. Chelsea ka nisur kontaktet me menaxherin e portierit Donnarumma, Mino Raiola. Kostoja e transferimit mund të jetë rreth 60 mln euro.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment