Sport

Chelsea ka një fenomen shqiptar, Broja shënon sërish për “Blutë” në derbi

Broja duhet theksuar se po kalon një formë të mirë, pasi shënon rregulisht te Chelsea U-23 dhe së shpejti pritet grumbullimi i tij nga trajneri Frank Lampard në ekipin A
Featured image of article: Chelsea ka një fenomen shqiptar, Broja shënon sërish për “Blutë” në derbi Armando Broja

Chelsea U-23 sot po luan në transfertë me Arsenalin U-23 dhe nga kjo ndeshje kemi një lajm të mirë. Sulmuesi Armando Broja e ka nisur si titullar këtë ndeshje dhe po luan shumë mirë.

Ndeshja deri tani është 1-2 në favor të Chelseat, ndërsa sulmuesi shqiptar Broja shënoi golin e barazimit në minutën e 32-të. Lojtari i kombëtares kuqezi la edhe një herë gjurmë me skuadrën e të rinjve të “Bluve të Londrës”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Broja duhet theksuar se po kalon një formë të mirë, pasi shënon rregulisht te Chelsea U-23 dhe së shpejti pritet grumbullimi i tij nga trajneri Frank Lampard në ekipin A.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment