Sport

Champions League/ Barcelona zhgënjen kundër Dortmund, Napoli befason Liverpool-in (Të gjitha rezultatet)

Një nga sfidat ishte me më shumë interes, ishte padyshim ajo që u luajt në “Signal Iduna Park” të Dortmundit, me Borusian që priti Barcelonën dhe u ndanë në barazim pa gola.
Featured image of article: Champions League/ Barcelona zhgënjen kundër Dortmund, Napoli befason Liverpool-in (Të gjitha rezultatet)

Janë luajtur 8 ndeshjet e para të Champions League, ku ka patur emocione të shumta. Disa ndeshje kanë dhuruar dhe spektaklin e golave, ndërsa të tjera kanë përfunduar me rrjeta të paprekura.

Një nga sfidat ishte me më shumë interes, ishte padyshim ajo që u luajt në “Signal Iduna Park” të Dortmundit, me Borusian që priti Barcelonën dhe u ndanë në barazim pa gola.

Ndërkohë nga ana tjetër Napoli ka befasuar në fund Liverpool-in, duke i rrëmbyer një fitore 2 me 0.

Më herët në u luajtën dhe dy ndeshje të tjera, ajo mes Interit dhe Slavia së Pragës dhe Lionit me Zenit, ndeshje që përfunduan të dyja 1 me 1.

REZULTATET E PLOTA

Inter- Slavia e Pragës 1 me 1

Lion-Zenit 1 me 1

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ajax-Lile 3 me 0

Benfica Leipzig 1 me 2

Chelsea-Valencia 0 me 1

Dortmund-Barcelona 0 me 0

Napoli- Liverpool 2 me 0

Salzburg- Genk 6 me 2

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment