Sport

CHAMPIONS LEAGUE/ Ajax pret Realin në Johan Cruyff Arena, formacionet e mundshme

Ajax-i dhe Real Madrid përballen sonte për ndeshjen e parë të fazës eliminatore të 1/16
Featured image of article: CHAMPIONS LEAGUE/ Ajax pret Realin në Johan Cruyff Arena, formacionet e mundshme

Ekipi historik i Ajax-it pret sot në Johan Cruyff Arena kampionët në fuqi, Real Madrid, për ndeshjen e parë eliminatore të fazës së 1/16.

Madrilenët kanë hasur vështirësi gjatë ecurisë së tyre në La Liga, por mesa duket trajneri i Los Blancos Solari ka arritur ta mbledhë ekipin e tij, gjë që e vërtetojn rezultatet positive kohët e fundit.

Nga ana tjetër, Ajax i cili ka një sulm të papërmbajtshëm këtë vit, është i pranishëm në këtë fazë të garave për herë të parë që nga sezoni 2005-06.

Të dy ekipet pritet të zbresin në fushë formacionet e tyre më të mira, me Realin që dëshiron të mbyllë ndeshjen që në fazën e parë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Formacionet:

Ajax: Onana; Mazraoui, Blind, De Ligt, Tagliafico; Schone, De Jong, Van de Beek; Neres, Tadic dhe Ziyech

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Varane, Ramos, Reguilon; Casemiro, Modric, Kroos; Lucas, Benzema dhe Vinicius.

B.N/dosja.al

Shto Koment