PolitikeVirale

Çfarë s’u pa nga KUVENDI/ Ups! Halit Valteri probleme me kostumin, e ndihmojnë gazetarët, socalistët s’pyesin për COVID-19…ia vlen për një foto

Distanca sociale për ta është një term i huaj, të cilin nuk e njohin kur vjen puna për të pozuar para aparatit. Një shmebull është poza e ministrit të Rindërtimit, Arben Ahmetajt dhe deputetit Sadri Abazi. 

TIRANË– Kuvendi i Shqipërisë është rikthyer sot me seancën e përjavshme plenare. Deputetë dhe ministra me maskë janë mbledhur në ambientet e oborrit të Parlamentit, ku edhe kanë shkëmbyer diskutime dhe batuta me njëri-tjetrin. 

Fotografi Agim Rama ka publikuar fotot nga ajo që nuk është pikasur nga kamerat, ku edhe nuk kanë munguar pozat e politikanëve. Socialistët si gjithëmonë janë më pak të kujdesshmit ndaj pandemisë së koronavirusit.

Distanca sociale për ta është një term i huaj, të cilin nuk e njohin kur vjen puna për të pozuar para aparatit. Një shmebull është poza e ministrit të Rindërtimit, Arben Ahmetajt dhe deputetit Sadri Abazi. 

Një moment pikakt i kapur nga Rama, është ‘problemi’ që deputeti i opozitës së re Halit Valteri kishte me kostumin e tij. Në ndihmë i kanë ardhur gazetarët…

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Po e ke keq me gazetarët, të shikojnë edhe qimen,”-shkruan me humor Rama. 


LAJMI KRYESOR: Kuvendi/ Manastirliu: Sot do të vijnë 8190 doza nga Pfizer! Rudina, Gjoni dhe Murrizi shpërthejnë keq: Do ketë vrasje mafioze politike! Nuk shkojmë në BE me këtë maxhorancë! Spiropali: Atë që keni bërë ju, s’e kanë bërë as shovinistët

(k.m/dosja.al)

Një Koment në “Çfarë s’u pa nga KUVENDI/ Ups! Halit Valteri probleme me kostumin, e ndihmojnë gazetarët, socalistët s’pyesin për COVID-19…ia vlen për një foto

  1. Na rr.fshin leshin te gjithe keta.

Shto Koment