Bota

Cfarë po ndodh në shtëpinë shumë të komentuar të Megan Markle dhe Harry-t në Los Angelo? Për 9 muaj kanë telefonuar 9 herë policinë

Që kur Meghan Markle dhe Princi Harry u transferuan në shtëpinë e tyre Montecito me të voglin Archie në korrik të vitit të kaluar, Zyra e Sherifit të Qarkut Santa Barbara u është përgjigjur thirrjeve të tyre telefonike së paku 9 herë.
Featured image of article: Cfarë po ndodh në shtëpinë shumë të komentuar të Megan Markle dhe Harry-t në Los Angelo? Për 9 muaj kanë telefonuar 9 herë policinë

Los Angelo-Policia është thirrur në rezidencën në  Kalifornisë Jugore të Princit Harry dhe Megan Markle, nëntë herë në po kaq muaj, thonë shifrat zyrtare.

Të dhënat, të marra nën mbrojtjen e ligjen të Lirisë së Informacionit nga agjencia e lajmeve PA, pas deklaratave të lëshuara nga çifti në intervistën e tyre me Oprah Ëinfrey, në lidhje më sigurinë.

Oficerët u thirrën katër herë vetëm gjatë muajit korrik të vitit të kaluar pasi Harry dhe Meghan u zhvendosën në Montecito nga Los Angeles, ku ata kishin jetuar përkohësisht që kur u larguan nga Kanada në fillim të pandemisë.

Një telefonatë është shënuar si një kërkesë telefonike ndërsa të tjerët janë të etiketuar “aktivizime alarmi” dhe të gjitha kanë ndodhur në orët e para të mëngjesit.

Një kërkesë në gusht renditet si “Misc Priority Incdnt”, ndërsa kishte një alarm të mëtejshëm në nëntor.

Në orën 4.13 pasdite në prag të Krishtlindjes, deputetët e sherifit u thirrën në pronë pasi një burrë u pretendua të kishte shkelur.

Oficerët u kthyen në rezidencë në Boxing Day në 2.54 pasdite për një telefonatë të shënuar në “Krimet e Pronës”.

Shto Koment