Bota

Çfarë ndodhi? Pas dy vitesh në detyrë Richard Grenell pritet të jap dorëheqjen nga posti i ambasadorit në Gjermani

Sipas mediave të huaja vendi i tij do të zevëndësohet nga Robin Quinville. Mediat shtojnë se kjo ka ardhur pasi John Ratcliffe, u bë zyrtari më i lartë i agjencisë kombëtare të inteligjencës në SHBA.  
Featured image of article: Çfarë ndodhi? Pas dy vitesh në detyrë Richard Grenell pritet të jap dorëheqjen nga posti i ambasadorit në Gjermani

GJERMANI–  Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Gjermani, Richard Grenell, dy vjet pas marrjes së këtij posti po planifikon të dorëhiqet.

Sipas mediave të huaja vendi i tij do të zevëndësohet nga Robin Quinville. Mediat shtojnë se kjo ka ardhur pasi John Ratcliffe, u bë zyrtari më i lartë i agjencisë kombëtare të inteligjencës në SHBA.

Kujtojmë se presidenti Donald Trump në muajin shkurt  emëroi ambasadorin Grenell ushtrues detyre të shefit të kësaj agjencie. Ambasadori Grenell është po ashtu i dërguari i posaçëm i Shtëpisë së Bardhë për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:wkzo.

(A.K.dosja.al)

Shto Koment