Aktualitet

Çfarë ka Silva Bino? Shefes së epidemiologjisë i merret fryma, para dy muajsh kaloi Covid-19

Mirëpo teksa fliste, Binos u vu re se i merrej fryma dhe kishte pak vështirësi në të folur. Gjithsesi, edhe pse zëri i dridhej, Bino vijonte të fliste.

TIRANË– Silva Bino, shefja e epidemiologjisë ka dalë sot në një konferencë për mediat, teksa oli për situatën e pandemisë në vend. Bashkë me ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastiliu dhe Ekspertët e Komitetit Teknik, Bino tha se maskat duhet të mbahen patjetër.

Mirëpo teksa fliste, Binos u vu re se i merrej fryma dhe kishte pak vështirësi në të folur. Gjithsesi, edhe pse zëri i dridhej, Bino vijonte të fliste.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nuk dimë të themi se çfarë e ka shkaktuar këtë gjendjen e Binos sot, por mund të jetë një nga pasojat e Covid-19. Ajo u infektua në fund të muajit shtator dhe më datë 10 tetor shpallir fitorën ndaj Covid-19.

LAJM I MADH: Manastirliut i ‘bie maska e detyrueshme’, s’i dalin shifrat: Sapo shënuam javën me më shumë vdekje! Ilaçet e rimbursueshme i vendosin mjekët. Binos i merret fryma: Mësohuni se do i mbani dhe pas daljes së vaksinë

(f.m/dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment