Aktualitet

Çështja “El Clasico”, shtyhet gjyqi për tre gjyqtarët e Durrësit

Seanca gjyqësore e radhës është vendosur që të zhvillohet në 5 qershor ora 09:00.
Featured image of article: Çështja “El Clasico”, shtyhet gjyqi për tre gjyqtarët e Durrësit Gjyqtarët e Durrësit

TIRANË- Procesi gjyqëosr për tre gjyqtarët e Durrësit, Kliton Spahiu, Petraq Dhimitri dhe Petrit Ceno është shtyrë. Sipas informacioneve mësohet se shkak për shtyrjen është bërë mos njoftimi i Petraq Dhimrit, pasi gjykata tha se  adresa e tij nuk ishte saktësaur dhe se duhet për nisjen e procesit.

Seanca gjyqësore e radhës është vendosur që të zhvillohet në 5 qershor ora 09:00. Kujtojmë se një prej gjyqtarëve që janë në gjykim, Petrit Ceno, është shkarkaur nga Vetting-u.

Gjyqtarët u vunë në hetim pasi dyshohet se paratë e një biznesmeni kanë para derbin Real Madrid – Barcelona katër vite më parë. Si biznesmeni ashtu dhe gjyqtarët e kanë mohuar akuzën, por ata janë vënë nën akzuzë dhe për korrupsion aktiv.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Me vendimin e sotëm të seancës paraprake në gjykatën e Krimeve të Rënda kjo dosje do të duhet të rihetohet e më pas të vendoset nëse do të hapet apo jo një proces ndaj tre gjyqtarëve.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment