Aktualitet

Ceremonia për Azem Hajdarin, nuk mungoi as djali i Sokol Olldashit

Glauk Olldashi edhe pse jo pak kritik, djali një prej personaliteteve të PD-së ka marrë pjesë edhe në disa protesta.
Featured image of article: Ceremonia për Azem Hajdarin, nuk mungoi as djali i Sokol Olldashit Fatmira Hajdari takon Glauk Olldashin

TIRANË- Pjesë e homazheve ndaj Azem Hajdarit në ish-selinë e PD-së ka marrë pjesë edhe djali i Sokol Olldashit.

Glauk Olldashi edhe pse jo pak kritik, djali një prej personaliteteve të PD-së ka marrë pjesë edhe në disa protesta.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ditën e sotme u zhvilluan homazhe dhe nderime për figurën e Azem Hajdarit, liderit të PD-së gjatë viteve ’90. Politikanë e kanë nderuar tek Varrezat e Dëshmorëve, ndërsa kryedemokrati Lulzim Basha, kolegë dhe familja i kanë vendosur tufa me lule edhe tek memoriali ku u vra. 

(k.m/dosja.al)

Shto Koment