Politike

Çelja e negociatave/ Meta AKUZA ndërkombëtarëve: Diplomatët i mbanin iso Ramës, penguan plotësimin e kushteve

Ilir Meta u shpreh se Rama bashkë me disa diplomatë që i mbanin iso, kanë gisht në minimin e votimeve për mosplotësimin e kushtetve të vendosura nga Bundestagu.
Featured image of article: Çelja e negociatave/ Meta AKUZA ndërkombëtarëve: Diplomatët i mbanin iso Ramës, penguan plotësimin e kushteve Ilir Meta

TIRANË– Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta ka akuzuar sërish ndërkombëtarët se kanë mbështetur kryeministrin Edi Rama, duke gënjyer për datën e negociatave. 

I ftuar në “Çim Peka”, Meta u shpreh se Rama bashkë me disa diplomatë që i mbanin iso, kanë gisht në minimin e votimeve për mosplotësimin e kushtetve të vendosura nga Bundestagu.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Unë bëra çdo gjë që Shqipërisë t’i pakësoheshin kushtet. Presidenti ishte ai që kërkoi menjëherë vetëm dy institucione në maj në krizën e çmendur të parazgjedhjeve lokale, vetëm dy institucione bënë përpjekje maksimale që mos të shkonim në palozgjedhje. Kryeministri nuk iu përgjigj se kishte bërë plan me kohë që si do t’i merrte zgjedhjet. Ashtu siç bënë dhe shumë diplomatë këtu që i bënin iso Ramës dhe krijuan iluzionin sikur do çeleshin negociatat,”-tha Meta. 

(k.m/dosja.al)

Shto Koment